W środę poprzedzającą Wielki Czwartek dzieci z oddziału przedszkolnego szukały wielkanocnych upominków ukrytych na placu szkolnym. Zabawa w poszukiwania bardzo wszystkim się podobała i sprawiła wiele radości. Dziękujemy Pani Agnieszce Gumieniak, Pani Ewie Gieglis i Pani Magdalenie Trzeciak za pomoc w zorganizowaniu wielkanocnych niespodzianek.

 

Dnia 26 marca 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami i Panią Wicedyrektor Bożeną Ewą Kujawską odwiedziły Przedszkole Samorządowe Nr 36 w Białymstoku. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Witaj Wiosno”.

            22 marca 2018 r. jak co roku przed świętami wielkanocnymi odbył się w naszej szkole Festyn Regionalny „ZWYCZAJE I TRADYCJE WIELKANOCNE PODLASIA”.

Głównym celem przedsięwzięcia było kultywowanie i propagowanie tradycji wielkanocnych Regionu Podlasia.

Honorowy patronat nad imprezą objęli:

  • Prezydent Miasta Białegostoku
  • Podlaski Kurator Oświaty

            W uroczystości wzięli udział uczniowie, zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy osiedla.

Oprawę artystyczną zapewnił występ chóru szkolnego pod dyrekcją pani wicedyrektor Grażyny Wołkowyckiej-Tomaszuk. Obejrzeliśmy też krótką część artystyczną w wykonaniu uczniów z klasy VII przygotowaną przez p. Elżbietę Zalewską. Podziwialiśmy piękny pokaz taneczny zespołu mażoretek prowadzonych przez p. instruktor Marię Gierasimiuk.

           Odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu na palmę, pisankę i stroik. Uczniowie mieli okazję, pod kierunkiem instruktorów i twórców ludowych, wykonać pisanki, palmy wielkanocne, ozdoby świąteczne oraz upiec babeczki. Dużym powodzeniem cieszył się kiermasz produktów regionalnych. Sprzedażą wypieków i ozdób wielkanocnych zajęli się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów.

Szczególne podziękowania należą się rodzicom za dostarczenie pysznego ciasta. Pieniądze ze sprzedaży ciast i ozdób świątecznych przeznaczone zostaną na rzecz Fundacji „Pomóż Im”.

            Festyn cieszył się wielkim zainteresowaniem. Panująca atmosfera wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Koordynator: Anna Piech

 

W dniach 12-14 marca 2018 r. przeżywaliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne. Każdego dnia uczestniczyliśmy w naukach rekolekcyjnych w kościele parafialnym. W tym roku prowadził je ks. Adam Siegieniewicz. Podczas spotkań dzielił się swoim doświadczeniem przeżywania wiary. W sposób prosty i zrozumiały ukazywał wartość sakramentów oraz podając różne przykłady i historyjki dawał przepis na świętość nie tylko uczniom, ale również wszystkim uczestniczącym w rekolekcjach.

Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem „Bałagan serca – nabożeństwo pokutne”. W drugim dniu rekolekcji uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej, zaś w szkole odbył się konkurs piosenki religijnej. Ostatni dzień rekolekcji to udział we Mszy Świętej i obejrzenie przedstawienia pt. „Kielich goryczy” przygotowany przez uczniów klas siódmych pod kierunkiem p. Edyty Kondraciuk.

Dziękujemy Bogu za wspólne doświadczenie wiary i radość spotkań. Dziękujemy też wszystkim za okazaną życzliwość i pomoc.

katecheci

Uczniowie klas III i V mieli okazję sprawdzić swoją ekonomiczną wiedzę podczas quizu, który odbył się w naszej szkole 14 marca 2018r. Trzyosobowe zespoły trzecio- i piątoklasistów zmierzyły się w swoich grupach wiekowych w konkursie ekonomicznym po cyklu zajęć warsztatowych w ramach projektu „Z finansami za pan brat”. Nagrody zwycięzcom ufundował patron projektu – Narodowy Bank Polski. Pracę zespołu nadzorowała, oceniała, a następnie wręczyła nagrody komisja, w skład której weszły panie: Ida Stefanowicz – przedstawiciel NBP, Ewa Kujawska – wicedyrektor szkoły i Zuzanna Niewczas – uczennica. Wszyscy byli zachwyceni wysokim poziomem wiedzy ekonomicznej uczniów. Quiz przygotowały i prowadziły: Luba Chilimoniuk i Iwona Rykaczewska – nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz Marta Morchal – nauczyciel historii.

22 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. W godzinach przedpołudniowych odwiedziły nas dzieci wraz ze swoimi paniami z Przedszkola Samorządowego Nr 76, Przedszkola Samorządowego Nr 77 i Przedszkola Samorządowego Nr 79.

Przedszkolaki obejrzały przedstawienie przygotowane przez panią Joannę Ignatowicz i uczniów z klasy IV d pt. „Bajkowe zamieszanie”. Zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia sal lekcyjnych, biblioteki, świetlicy, zimowego placu zabaw oraz sali gimnastycznej.

O godzinie 17 szkołę odwiedziły dzieci ze swoimi rodzicami. Przyszli pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie „Baśniowy ambaras” w wykonaniu uczniów klasy IV c, których przygotowała pani Marta Supińska. Następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez nauczycieli szkoły i członków Samorządu Uczniowskiego. Rodzice w tym czasie uczestniczyli w spotkaniu z dyrektor szkoły – panią Ewą Barbarą Zaniewską, która przedstawiła ofertę dydaktyczną placówki oraz z psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 w Białymstoku – panią Katarzyną Sosińską, która wygłosiła prelekcję „Dojrzałość szkolna. Czy Twój przedszkolak jest gotowy do podjęcia nauki?”. Po spotkaniu można było porozmawiać z nauczycielami oraz pedagogiem szkolnymi , a także obejrzeć pomieszczenia szkolne.

Drogie Przedszkolaki!

Mamy nadzieję, że zobaczymy się we wrześniu.

W dniu 21 lutego 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego gościły pisarkę Katarzynę Janowicz – Timifiejew. Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały prezentację dawnych przedmiotów codziennego użytku oraz wytworów sztuki ludowej. Dzieci uczestniczyły również w zabawie z elementami czytania globalnego. W czasie spotkania chętnie rozmawiały z pisarką i zadawały wiele pytań. Na zakończenie dzieci otrzymały książeczki z autografem Pani Katarzyny Janowicz – Timofiejew. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i dostarczyło dzieciom wiele radości.

 

W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, ul. Warszawska 79a, 16 lutego 2018 roku  o godzinie 10.00, odbyo się uroczyste podsumowanie, wręczenie nagród i wyróżnień laureatom, konkursu plastycznego i fotograficznego „S.O.S dla bezdomnych kotów!”  ph. „Szarobure, pręgowane, rude..” Gabriela Morchał z klasy IV A  otrzymała nagrodę za zestaw prac w kategorii fotografia..Prace Gabrieli Morchał oraz Gabrieli Sakowicz z klasy V B zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Serdeczne gratulacje

Dnia 14.02.2018r. klasa I b wraz z wychowawczynią gościła grupę przedszkolną „Muchomorki” z Przedszkola Samorządowego Nr 76 „Na Zielonych Wzgórzach”. Dzieci odwiedziły naszą szkołę kolejny raz. Poprzednio zwiedzały całą szkołę, a tym razem uczestniczyły na lekcji w klasie I b. Tego dnia przedszkolaki wraz z uczniami klasy I b wzięły udział w zajęciach o tematyce walentynkowej. Dzieci wspólnie rozwiązywały krzyżówkę, układały puzzlowe serca, rozwiązywały walentynkowe działania matematyczne na dodawanie i odejmowanie oraz wspólnie bawiły się i uczyły. Tego dnia wszystkim towarzyszyły uśmiechy i dobry humor. Przedszkolaki już wiedzą, że nasza szkoła jest przyjazna i mówiły, że chętnie jeszcze nas odwiedzą.

Przygotowania do Walentynek trwały kilka dni. Uczniowie przygotowywali kartki z życzeniami , wyrazami sympatii dla swoich kolegów, koleżanek i nauczycieli. 14 lutego przedstawiciele Samorządu Szkolnego roznosili tak bardzo oczekiwane serduszka, liściki  do adresatów. Nastrój tego dnia był radosny, na twarzach uczniów często gościł uśmiech.

 

          DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

            Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.
            Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do obchodów DBI organizując zajęcia edukacyjne dla uczniów oraz ogłaszając konkurs ,,Bezpieczny Internet” Do konkursu przystąpiło 30 uczniów z klas IV – VII, którzy zaprezentowali swoją wiedzę nt bezpieczeństwa w Internecie. Wszystkie zgłoszone prace zostały wyeksponowane w Galerii prac ,,Bezpieczny Internet” i zostaną nagrodzone.  Poprzez takie inicjatywy chcemy uświadomić rodzicom problem szkodliwych treści i ich odpowiedzialność za zapewnienie dziecku bezpieczeństwa oraz dostarczyć informacji o konkretnych zasadach i narzędziach ograniczających ryzyko kontaktu dzieci z nieodpowiednimi treściami online. Internet daje wiele możliwości, zwłaszcza dzieciom, którym pomaga w nauce, zabawie, poznawaniu nowych ludzi oraz komunikowaniu się ze światem. Stanowi on jednak bardzo duże zagrożenie dla dzieci  jeżeli pozostanie bez kontroli. Więcej informacji nt. Dnia Bezpiecznego Internetu dostępnych jest na stronie www.dbi.pl.

Koordynator  obchodów DBI: Anna Samborska

     

 

 

 

 

 

20 stycznia odbył się organizowany prze sekcję tenisową UKS KoLA 44 XV Gwiazdkowy Turniej Tenisowy, w którym wzięło udział 14 zawodników. W turnieju głównym zwyciężyła Natalka Chodakowska, II miejsce zajął Piotr Wojtkowski, a III-IV miejsce Klaudia Kempisty i Ania Służyńska (udział w turnieju swoją ambitną postawą zaznaczyła Oliwka Leszczyńska). Biorący udział wykazali spore już umiejętności tenisowe, a rozgrywane mecze dostarczyły wielu emocji. Pozostali uczestnicy rywalizowali w 5 konkurencjach tenisowych. Najlepiej wykonującymi okazały się Wiktoria Chodakowska – złoty medal i Natalka Krejza – srebrny medal.

17 stycznia 2017 roku dla swoich babć i dziadków wystąpiły i złożyły życzenia dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach oraz otrzymali drobne upominki wykonane przez swoje wnuki. Na koniec nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dziękujemy gościom za świetną zabawę i życzymy dużo zdrowia oraz szczęścia.

 

Wyniki

XVIII edycji Międzyszkolnego przeglądu jasełek i pastorałek
„ Jasełka 2017”

W roku szkolnym 2017/2018 do udziału w przeglądzie zgłosiło się 6 grup czyli 156 młodych aktorów.
Grupy były oceniane w kategoriach:
•    Klasy I – III
•    Klasy IV - VII

Komisja brała pod uwagę następujące kryteria:
•    zgodność z Ewangelią
•    gra aktorska
•    umuzykalnienie
•    choreografia
•    ogólne wrażenie

Skład komisji:

•    Ks. Czesław Walentowicz  - doradca metodyczny religii katolickiej
•    Małgorzata Łazarska – konsultant ds. nauczania religii przy Centrum Edukacji Nauczycieli
•    Małgorzata Lech – doradca metodyczny kształcenia zintegrowanego
•    Katarzyna Kosowicz –nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
•    Grażyna Wołkowycka – Tomaszuk – muzyk, wicedyrektor SP 44
•    Ewa Zaniewska – dyrektor szkoły

Wyniki przeglądu:

Klasy I-III

•    I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku -  klasa III f, p. Katarzyna Siemieniako, p. Teresa Adamska

•    II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 28  im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w   Białymstoku – klasa II a     p. Elżbieta Lebieżyńska s. Jadwiga Chętnik
•    III miejsce

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku  klasa III g p. Iwona Przestrzelska

Szkoła Podstawowa Nr 49 – koło teatralne „Żarcik”   p. Izabela Sadowska

Klasy IV - VI

•    I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku klasa IV- VII  p. Aneta Filipowicz

Dziecięcy Chór Aniołów „Figielek” klasa III  p. Małgorzata Bielawska

9 stycznia w Naszej Szkole odbył się Karnawałowy Bal Sportowca. W miłej atmosferze tanecznej zabawy, podsumowano między-klasowe rozgrywki sportowe jak również wybrano Króla i Królową Balu.

Dnia 19 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IIIf wystąpili z bożonarodzeniowym przesłaniem w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku prezentując Jasełka. Przedstawienie jasełkowe wprowadziło wszystkich obecnych w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Dzieci wykazały się świetną grą aktorską, zdolnościami muzycznymi i ogromnym zaangażowaniem. Po zakończonym przedstawieniu wszyscy aktorzy otrzymali zasłużone brawa.