20 stycznia odbył się organizowany prze sekcję tenisową UKS KoLA 44 XV Gwiazdkowy Turniej Tenisowy, w którym wzięło udział 14 zawodników. W turnieju głównym zwyciężyła Natalka Chodakowska, II miejsce zajął Piotr Wojtkowski, a III-IV miejsce Klaudia Kempisty i Ania Służyńska (udział w turnieju swoją ambitną postawą zaznaczyła Oliwka Leszczyńska). Biorący udział wykazali spore już umiejętności tenisowe, a rozgrywane mecze dostarczyły wielu emocji. Pozostali uczestnicy rywalizowali w 5 konkurencjach tenisowych. Najlepiej wykonującymi okazały się Wiktoria Chodakowska – złoty medal i Natalka Krejza – srebrny medal.

17 stycznia 2017 roku dla swoich babć i dziadków wystąpiły i złożyły życzenia dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach oraz otrzymali drobne upominki wykonane przez swoje wnuki. Na koniec nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dziękujemy gościom za świetną zabawę i życzymy dużo zdrowia oraz szczęścia.

 

Wyniki

XVIII edycji Międzyszkolnego przeglądu jasełek i pastorałek
„ Jasełka 2017”

W roku szkolnym 2017/2018 do udziału w przeglądzie zgłosiło się 6 grup czyli 156 młodych aktorów.
Grupy były oceniane w kategoriach:
•    Klasy I – III
•    Klasy IV - VII

Komisja brała pod uwagę następujące kryteria:
•    zgodność z Ewangelią
•    gra aktorska
•    umuzykalnienie
•    choreografia
•    ogólne wrażenie

Skład komisji:

•    Ks. Czesław Walentowicz  - doradca metodyczny religii katolickiej
•    Małgorzata Łazarska – konsultant ds. nauczania religii przy Centrum Edukacji Nauczycieli
•    Małgorzata Lech – doradca metodyczny kształcenia zintegrowanego
•    Katarzyna Kosowicz –nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
•    Grażyna Wołkowycka – Tomaszuk – muzyk, wicedyrektor SP 44
•    Ewa Zaniewska – dyrektor szkoły

Wyniki przeglądu:

Klasy I-III

•    I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku -  klasa III f, p. Katarzyna Siemieniako, p. Teresa Adamska

•    II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 28  im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w   Białymstoku – klasa II a     p. Elżbieta Lebieżyńska s. Jadwiga Chętnik
•    III miejsce

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku  klasa III g p. Iwona Przestrzelska

Szkoła Podstawowa Nr 49 – koło teatralne „Żarcik”   p. Izabela Sadowska

Klasy IV - VI

•    I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku klasa IV- VII  p. Aneta Filipowicz

Dziecięcy Chór Aniołów „Figielek” klasa III  p. Małgorzata Bielawska

9 stycznia w Naszej Szkole odbył się Karnawałowy Bal Sportowca. W miłej atmosferze tanecznej zabawy, podsumowano między-klasowe rozgrywki sportowe jak również wybrano Króla i Królową Balu.

Dnia 19 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IIIf wystąpili z bożonarodzeniowym przesłaniem w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku prezentując Jasełka. Przedstawienie jasełkowe wprowadziło wszystkich obecnych w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Dzieci wykazały się świetną grą aktorską, zdolnościami muzycznymi i ogromnym zaangażowaniem. Po zakończonym przedstawieniu wszyscy aktorzy otrzymali zasłużone brawa.

19 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W uroczystości uczestniczyły wszystkie dzieci naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi, zaproszeni goście i rodzice. Spotkanie ubogaciły jasełka przygotowane przez uczniów klasy III g pod kierunkiem wychowawczyni p. Iwony Przestrzelskiej. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój, zachęciło do wspólnego kolędowania i składania życzeń.

Dnia 14 grudnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się „Miejski konkurs kolęd i pastorałek”. Organizatorami konkursu były: Szkoła Podstawowa Nr 19 im. Mieszka I, Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Izabeli Branickiej oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Celem konkursu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w polskiej rodzinie oraz rozwijanie talentów muzycznych dzieci.

Miło nam poinformować, że z naszej szkoły II miejsce w kategorii „zespół” zajęły: Natalia Milewska, Lena Kozioł i Amelia Chmielewska z klasy IIIf oraz zdobyła wyróżnienie w kategorii „solista” Marcelina Wawrzyniuk z klasy IIIb.

Dnia 5 grudnia 2017 roku wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, który został zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Białostockiej w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku.

Wolontariusze mieli okazję spotkać się z Jego Ekscelencją Księdzem Arcybiskupem Tadeuszem Wojdą Metropolitą Białostockim, który odpowiadał na zadawane przez nich pytania.

Następnie wolontariusze uczestniczyli w części integracyjnej spotkania, biorąc udział w różnych ciekawych zajęciach.

 

Dnia 5 grudnia 2017r uczniowie kl. VI – VII ze Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów, ukazanie roli zainteresowań w samopoznaniu oraz możliwości wykorzystania pasji w planowaniu ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej, a także popularyzacja wiedzy z zakresu problematyki planowania kariery. Uczniowie podczas przesłuchań przedstawiali przed Komisją Konkursową przygotowane prezentacje dotyczące pasji, zainteresowań, hobby, jak również swego rozwoju edukacyjno-zawodowego i planowania kariery. Uczniowie podczas prezentowania siebie i swojej pasji wykazali się oryginalnością, kreatywnością oraz umiejętnością występowania przed grupą. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!!! Opiekę nad uczniami sprawowały: Anna Samborska, Barbara Brzozowska

Dnia 29.11.2017r uczniowie klas VI – VII w ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych, przy współpracy z Komendą Miejską Policji uczestniczyli w spektaklu pt. „CHEMICZNA ZMIANA NASTROJU”. Celem działań było uświadamianie młodzieży zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych. Spektakl teatralny odbył się w Uniwersyteckim Centrum Kultury w Białymstoku. Aktorzy z Teatru „Madame” w niezwykle interesujący sposób, przy pomocy tekstu, obrazu i piosenek przedstawili zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie środków psychoaktywnych. Przedstawienie, które obejrzało 140 uczniów, zakończyła seria prelekcji na temat szkodliwości działania środków psychoaktywnych, ich negatywnych skutków oraz odpowiedzialności prawnej. Zrealizowane działanie to forma przekazu jaką wybrali funkcjonariusze aby dotrzeć bezpośrednio do młodzieży, edukując ją w zakresie unikania zagrożeń dotyczących używania środków odurzających, w tym dopalaczy.

Koordynator działań profilaktycznych: Anna Samborska

 

29.11.2017r odbył się w naszej szkole VIII Międzyszkolny Turniej w Dwa Ognie Usportowione klas IV- tych. Po zaciętej rywalizacji wśród dziewcząt miejsce I- SP 50, II- SP 44, III- SP 43, wśród chłopców miejsce I- SP 50, II- SP 43, III- SP 44. Wszystkim zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY

24 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mój Przyjaciel – Pluszowy Miś”. Dzieci wykazały się dużym talentem plastycznym i bogatą wyobraźnią. Pani Dyrektor Ewa Kujawska wręczała upominki laureatom konkursu. Najpiękniejsze prace plastyczne zostały dostarczone do Fabryki Misia, aby wziąć udział w miejskim konkursie plastycznym pt. „Miś”. Miło nam poinformować, że z naszej szkoły wyróżnienie w miejskim konkursie zdobyła Daria Jabłońska z klasy IIIe. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

23 listopada z inicjatywy Samorządu Szkolnego  odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Główną atrakcją tego wieczoru były , oczywiście, wróżby. Uczennice klasy VII b zdradzały sekrety przyszłości zainteresowanym koleżankom i kolegom. Pierwszy raz bawili się wspólnie uczniowie klas IV - VII. Można było też wziąć udział w atrakcyjnych konkursach z nagrodami m.in. w konkursie tańca , owijaniu partnera papierem toaletowym i innych. Chętnych nie brakowało.... Atmosfera tego wieczoru była niezapomniana.

 

Dnia 22.11.2017r. w ramach realizowanego od lat w naszej szkole programu „Między nami Kobietkami” odbyło się spotkanie dziewcząt klas szóstych z prelegentką firmy ,,Procter and Gamble” p. Anną Kuźmińską. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nasza szkoła wzięła udział w w/w zajęciach edukacyjnych o dojrzewaniu. Głównym założeniem programu jest: zdobycie określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju, zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem oraz uświadomienie sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie. Na zakończenie prelekcji uczennice klas szóstych otrzymały broszury informujące o zmianach zachodzących w ich organizmie w okresie dojrzewania opracowane przez Centrum Informacji „Always”. Dodatkowo firma obdarowała nasze młode kobiety pakietami próbek produktów sanitarnych. Zdobyta wiedza z pewnością pomoże dziewczętom pokonać wielorakość zmian zachodzących w okresie rozwoju kobiety.

Pedagog szkolny Anna Samborska

17 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu recytatorskiego w klasach drugich pod hasłem „Piękno polskiej jesieni”. Po eliminacjach klasowych uczniowie klasy IIa i IIb, którzy najpiękniej interpretowali wiersze o jesieni, zaprezentowali swoje umiejętności przed komisją konkursową. Dzieci wykazały się wysokim poziomem recytacji. Pani dyrektor Ewa Kujawska wraz z wychowawczyniami Lubą Chilimoniuk i Iwoną Rykaczewską wręczyła nagrody i wyróżnienia najlepszym uczestnikom konkursu.

Nagrody GRAND PRIX zdobyli:

Tosia Szepietowska - IIa

Ignacy Lewicki - IIa

Magdalena Kaczanowska - IIb

Nagrody zdobyli:

Iga Kieda - IIa

Emilka Sochoń - IIa

Nadia Krywoszej - IIa

Piotr Kowalski - IIa

Bartek Szotko - IIa

Sylwia Białowieżec - IIb

Michalina Kuchcińska - IIb

Błażej Szymański - IIb

Szymon Dąbrowski - IIb

Mariusz Kuźma – Iib

Wyróżnienia zdobyli:

Maja Horosz - IIa

Zuzanna Kiluk - IIa

Arek Socha – IIa

Lena Drużba - IIb

Kornelia Trojan - IIb

Mateusz Zabłocki - IIb

W listopadzie klasy IIIa i IIIf wybrały się do Opery i Filharmonii Podlaskiej na warsztaty muzyczne pt.„Drzwi do świata muzyki”, które wprowadziły uczniów w magiczny świat dźwięków. Podczas zajęć dzieci wspólnie szukały kluczy do zaplanowanych zabaw z muzyką oraz odpowiedzi na pytania: czym jest cisza, a czym dźwięk, jakie dźwięki nas otaczają, czy wpisane są w nie emocje, czy mają na nas wpływ, czy wywołują reakcje, uczucia. Udział w warsztatach sprawił uczniom ogromną radość wspólnego zdobywania wiedzy.